top of page
Hledame.jpg

Chceme slyšet vaše vzpomínky na jatka! Podělte se s námi o rodinné příběhy a archivy

 

Příští rok si připomeneme výročí 130 let od zahájení jatečního provozu. Během velkolepých oslav, které už teď chystáme, chceme pracovat také s bohatou historii areálu. Hledáme proto všechny vaše vzpomínky, příběhy, dobové fotografie, videa, letáky, grafiky a zkrátka cokoliv, co by nemělo upadnout v zapomnění! Máte v rodině někoho, kdo na Jatkách pracoval?

Dejte historii tvář a podělte se s námi o vaše vzpomínky! Máte doma schované fotky, které zachycují areál bývalých jatek nebo tržnice v jeho dobovém provozu? Slýchali jste babiččino vyprávění o tom, jak sem chodila nakupovat nejčerstvější maso, vyprávění dědečka, který pracoval na porážce nebo v masné burze? Máte vzpomínky na jeden z prvních McDonaldů v Praze nebo na rozlehlé zeleninové tržiště pod širým nebem, kde bylo dříve možné koupit třeba i živá roztomilá štěňátka? To všechno nás zajímá! 

Ať už máte v rodinných archivech cokoli, od starých lístků a plakátů až po domácí filmy, chceme to všechno vidět a slyšet! Stačí, když se nám ozvete na email vzpominky@holesovickatrznice.cz nebo telefonicky na číslo 602 804 802 a my se vám ozveme zpět a domluvíme se, jak vzpomínky nejlépe zpracovat do vznikajícího archivu. 

Co se stane s vašimi vzpomínkami?

Nebudou jen tak ležet v  archivu,  kde by se na ně prášilo, nebojte! Plánujeme je použít k tvorbě jedinečných výstav, interaktivních instalací a spousty dalšího zábavného obsahu, který bude součástí oslav 130 let Holešovické tržnice, bývalých královských jatek města pražského. Třeba se i hobby fotka zrovna vaší babičky stane  součástí výstavy, kterou si prohlédnou tisíce lidí. A bude vás hřát dobrý pocit, že jste přispěli k něčemu významnému a krásnému, co by jinak nevzniklo. Paměť města je pamětí jeho obyvatel. Pomozte nám s pátráním, po zajímavých příbězích.

 

Kontakt: vzpominky@holesovickatrznice.cz nebo tel: 602 804 802

Můžete nám také zanechat vzkaz s vaším kontaktem v kavárně Kopeček a my se vám ozveme zpět. 

Těšíme se, na vaše vzpomínky!

 

bottom of page