top of page
open 2 h.jpg

OPEN CALL: HLEDÁME PROVOZOVATELE BÝVALÉ MASNÉ BURZY. VDECHNĚTE ŽIVOT JEDINEČNÉ BUDOVĚ V SAMÉM SRDCI TRŽNICE.

Hledáme klíčového partnera pro rozvoj Holešovické tržnice, provozovatele multifunkční restaurace se zahrádkou v bývalé masné burze. Reprezentativní neorenesanční budova, klenot mezi okolními industriálními halami, byla v minulosti vždy pulzujícím srdcem areálu. Na tento odkaz chceme nyní navázat. Máte vizi a zkušenosti s gastronomickým provozem a nebojíte se výzev? Nepropásněte tuto jedinečnou příležitost a pomozte nám zapsat Tržnici na gastronomickou mapu metropole.

UNIKÁTNÍ POLOHA MEZI HOLEŠOVICEMI A KARLÍNEM

2.jpg

Areál Holešovické tržnice se nachází mezi ulicemi Argentinská, Jateční, Komunardů a Bubenské nábřeží v širším centru Prahy a je dobře dostupný veřejnou dopravou, autem i pěšky. Patří do oblasti, kterou v blízké budoucnosti čeká významný urbanistický rozvoj, v sousedství vznikne nová rezidenční čtvrť Bubny a v plánu je výstavba nové Pražské filharmonie u nedaleké zastávky metra Vltavská. Přilehlé Bubenské nábřeží čeká další fáze rekonstrukce a proměna v pěší promenádu s pohodlným přístupem k řece. Od letošního roku propojuje Holešovickou tržnici s Karlínem Štvanická lávka, která, jak věříme, významně posílí návštěvnost areálu.

VE SPRÁVNÝ ČAS NA SPRÁVNÉM MÍSTĚ

Dvoupatrová budova se zázemím v suterénu o rozloze 1606 m² prochází od letošního jara citlivou rekonstrukcí pod vedením Magistrátu hlavního města Prahy. Naším cílem je vybrat provozovatele restaurace včas, aby se probíhající rekonstrukce mohla přizpůsobit specifickým potřebám budoucího provozu. Jsme otevřeni tradičnímu i modernímu pojetí gastronomie a všem dobrým nápadům. Dokončení rekonstrukce je v plánu na přelomu let 2024/2025.

3.jpg

REPREZENTATIVNÍ PROSTORY

Kopie souboru c6.jpg

Památkově chráněné budově z konce 19. století dominuje velkorysý reprezentativní sál s malbami znaků českých měst, která zde kdysi byla zastoupena na masné burze. Dobové prvky zůstanou v interiéru zachovány, nicméně nebudujeme skanzen. Respektujeme historický ráz areálu, ale měníme jej v moderní a živou součást metropole. Ve druhém patře budovy vznikne zázemí pro provozovatele a počítáme také s oživením oblíbené zahrádky pod korunami staletých lip o rozloze až 710 m². Hlavní sál je svým charakterem vhodný pro nejrůznější společenské události i mimo běžný provoz restaurace.

PŘIHLASTE SE DO OPEN CALLU!

Jak? V této fázi hledání partnera nám stačí zaslat prezentaci vás a vašeho nápadu, která bude obsahovat:  

  • představení, zkušenosti a reference – přirozeně nás zajímá, co máte v oboru již za sebou (vzhledem k rozsahu provozu je podle nás projekt vhodný spíše pro zkušené provozovatele),  

  • vaši koncepci provozu – např. představu o denním a nočním provozu, rámcovou nabídku, vysněný design, inspirační zdroje tuzemské i zahraniční apod.,   

  • rámcovou představu o výši nájemného – výše nájmu pro nás není jediným kritériem, ale je samozřejmě důležitou složkou vzájemného partnerství.

Kopie souboru 6.jpg

Naše představa 

Představujeme si samozřejmě pestrou nabídku výborného jídla z kvalitních surovin, skvělé pivo, kávu, příjemnou obsluhu a atmosféru, za kterou se návštěvníci budou rádi vracet. 

Dále bychom si přáli, aby budoucí provozovatel při zásobování restaurace spolupracoval s prodejci a dodavateli zeleninového trhu v Hale 22. Klademe důraz na smysluplnou lokální spolupráci i omezení nadbytečné dopravy.

Deadline pro zasílání prezentací

Prezentace svých projektů zasílejte do 6. 10. 2023 do půlnoci na e-mail kleinova@holesovickatrznice.cz, kam můžete směřovat také své dotazy.  

Vybrané uchazeče budeme v průběhu září kontaktovat kvůli dalšímu jednání. Minimální ani maximální rozsah prezentace není stanoven, je na vás, jak svou prezentaci pojmete. Budeme se těšit!

DOKUMENTY KE STAŽENÍ

emblemdownloads_93482.png

FOTOGALERIE PROBÍHAJÍCÍ REKONSTRUKCE

.
bottom of page